Lietuvos aviacijos muziejus

Santrumpa LAM
Adresas Veiverių g. 132, Kaunas, LT-46338, Kauno m. sav., Lietuva
Telefonas (8 37) 29 55 47
Faksas (8 37) 29 55 47
El. paštas aviacijos.muziejus@gmail.com
Internetinė svetainė
Rūšis pagal tematiką technika
Įstaigos kodas 190756468
Atsiskaitomosios sąskaitos numeris LT 53 7300 0100 0223 3885

Informacija apie muziejų

Lietuvos aviacijos muziejus įkurtas 1990 m. aviatorių pastangomis istorinio Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno aerodromo keleivių terminalo patalpose. Muziejaus tikslas – rinkti, saugoti ir visuomenei pristatyti Lietuvos aviacijos istorijos ir technikos paveldą.

Nuolatinėje ekspozicijoje rodomi Lietuvoje naudoti sportiniai lėktuvai, salėse ir lauko aikštelėje – Lietuvos ir Lenkijos karinių oro pajėgų lėktuvai, sraigtasparniai. Muziejaus pasididžiavimas – lietuviški ir Lietuvoje naudoti sklandytuvai, tarp kurių išsiskiria Broniaus Oškinio sklandytuvų kolekcija. Vieni populiariausių eksponatų – lėktuvo „Lituanika“ replika, „Baltijos kelio“ dalyvis – lėktuvas An-2. Lankytojai gali susipažinti su aviacinių variklių kolekcija, lėktuvų modeliais, istorinėmis nuotraukomis ir kitais eksponatais, pasėdėti lėktuvo An-2 ir sraigtasparnio Mi-8 treniruoklių kabinose. Muziejaus ekspozicijoje įrengta simbolinė S. Dariaus ir S. Girėno kripta, Antano Gustaičio atminimo kambarys. Veikia ugniagesybos istorijos ekspozicija.

1991-aisiais muziejuje buvo įkurta leidykla „Plieno sparnai“, kuri leidžia to paties pavadinimo muziejaus metraštį, atsiminimų knygas ir monografijas. Nuo 1997 m. pradėti rinkti ir Lietuvos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos istorijos eksponatai. Aviacijos muziejaus ekspozicijos veikia ir dviejuose padaliniuose – Stepono Dariaus bei Stasio Girėno gimtinėse. Muziejus yra aviacijos istorijos tyrimų koordinacinis centras Lietuvoje.

Muziejaus filialai / padaliniai

  Lakūno Stepono Dariaus gimtinė-muziejus Dariaus k., Judrėnų sen., LT-96292, Klaipėdos r. sav., Lietuva
  • Informacija apie filialą / padalinį
  Lakūno Stasio Girėno gimtinė-muziejus Vytogalos k., Upynos sen., LT-75241, Šilalės r. sav., Lietuva
  • Informacija apie filialą / padalinį